Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revistal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revistal

buna ziua.vreau sa imi fac un credit dar mia cerut revistatul.cum pot sa il obtin?si ce este ala?contractul de munca?
Extrasul de revisal și codul de încărcare al contractului de munca în reges, se găsesc la angajatorul dumneavoastră.
Potrivit art.7 alin.6 din H.G. nr.905/2017 privind registrul general de evidenţă a salariaţilor, respectiv “La solicitarea scrisă a salariatului sau a unui fost salariat, angajatorii sunt obligaţi să îi elibereze acestuia un extras din registru, datat şi certificat pentru conformitate, sau o adeverinţă care să ateste activitatea desfăşurată de acesta, durata activităţii, salariul, vechimea în muncă şi în specialitate, astfel cum rezultă din registru şi din dosarul personal, în termen de cel mult 15 zile de la data solicitării”.