Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cnp operator facturare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cnp operator facturare

Bună ziua! Începând cu luna noiembrie am demisionat însă am aflat ca până în prezent firma la care am lucrat încă mai folosește cnp-ul meu pe facturile emise. As dori sa știu dacă as putea avea vreo problema în cazul în care firma ar avea un control, ce sancțiuni ar putea primi firma și în baza cărei legi.
Solicitati in scris fostului angajator sa nu mai foloseasca datele dvs pe facturi. In caz contrar, puteti sesiza ANSPDCP - Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal.