Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cheltuieli de judecată
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cheltuieli de judecată

In cursul anului trecut am avut un proces cu fostul soț, motivul fiind poprirea pe salariu pusă pentru pensie alimentară. Am câștigat procesul cu cheltuieli de judecată, am avut câștig de cauză și la apel, tot cu cheltuieli. Nu mi-a dat până în prezent nici un ban din cheltuieli. Ce trebuie făcut? De asemenea, a fost dat afară de la serviciu la sfârșitul anului, iar pensia o trimite prin poștă, echivalent salariu minim. Ce trebuie făcut legal pentru a plati cat se cuvine , el având alt loc de muncă, insa nu vrea să îl comunice.
nicoletaghinea, utilizator
Buna seara
va trebui sa va adresati unui executor judecatoresc si va veti primi banii dar el va plati dublu
Ce suma trebuia sa plateasca conform sentintei jud definitive?
1400 lei

Sobolan de tomberoane a scris:

Ce suma trebuia sa plateasca conform sentintei jud definitive?