Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ca persoana fizica, daca imprumut unei persoane ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ca persoana fizica, daca imprumut unei persoane juridice un laptop si o imprimanta, este de ajuns un contract de imprumut/folosinta?

Buna ziua,

Ca persoana fizica, daca imprumut unei persoane juridice un laptop si o imprimanta, este de ajuns un contract de imprumut/folosinta?

NOTA: Sunt administratorul societatii.

Va multumesc!
Buna ziua,
Da, puteti imprumuta.
Da este suficient un contract de comodat.
Am inteles. Va multumesc pentru raspuns si timpul acordat.