Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie fără preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie fără preaviz

Bună, dacă demisionez de la locul de munca in perioada de proba (primele 90 de zile) pot face acest lucru fără a mai avea obligația de a sta in preaviz? (Angajat part-time 4 ore)
Pe durata sau la sfarsitul perioadei de proba, contractul individual de munca poate inceta exclusiv printr-o notificare scrisa, fara preaviz, la initiativa oricareia dintre parti, fara a fi necesara motivarea acesteia.