Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire dupa bunica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire dupa bunica

Buna ziua! As dori sa ma lamuriti cu cateva lucruri daca e posibil. In urma cu 22 de ani a murit tatal meu, dupa care la 8 ani a murit si bunicul meu, iar acum 2 ani a murit si unchiul meu, fiin acesta si tatal meu singurii copii ai bunicilor. In momentul de fata traieste doar bunica si suntem 3 verisori, 2 copii ai unchiului meu si eu al tatalui meu. Bunica mea a facut un act de vanzare cumparare al casei sale cu unchiul meu acum 10 ani, fara ca nici eu si nici mama mea sa fim consultati de acest lucru. Este legal acest act? Mie mi-ar apartine ceva la mostenire dupa decedarea bunicii?Multumesc frumos pentru atentia dumneavoastra si astept lamurire va rog frumos!
Actul de vanzare-cumparare este facut in timpul vietii de bunica dvs., probabil unic mostenitor (succesiune dupa bunic).
Da da, este facut in timpul vietii!