avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Înșelătorie site matrimoniale
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Înșelătorie site matrimoniale

Buna ziua,


În urma cu ceva timp m-am înregistrat pe un site de matrimoniale. Am plătit abonament pentru o luna. După această lună mi au fost retrași de pe card aprox 50 euro. Am făcut chargeback si am contactat respectivul site pentru mai multe informatii legate de acea suma retrasă. Nu au știut să îmi explice de ce pentru prima luna am plătit 5 euro iar apoi 50 euro. Am cerut să îmi anuleze înscrierea iar de atunci imi trimit mailuri in care imi spun ca vor trimite cazul la recuperări credite la noi in tara. (Site ul nu are reprezentată legală în România dar au spus că vor trimite documentația la recuperări credite in Romania). Ei nu au datele mele,nu au numele meu,numărul de telefon sau adresa. Au numai ip.ul de pe care s.a facut înscrierea.
Intrebarea mea este cum mă poate afecta acest lucru in condițiile în care vreau sa aplic pentru un credit? Poate afecta aprobarea creditului? Ajung aceste date la Anaf in conditiile in care acel site nu are jurisdicție1 in România?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Company Advising , utilizator 08:20, 30 Mai 2018
Sub nicio forma nu au cum sa transmita catre societati de recuperare si sa aiba succes, atata timp cat nu cunosc informatii despre dvs.. Aveti totusi grija la cardul folosit, sa nu va treziti cu suma debitata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abonament online abuziv pe site de matrimoniale Mihaisbd Mihaisbd Buna ziua! Am o mica problema. Am facut un cont pe un site asemanator celor de matrimoniale si am ales cont premium in valoare de 10 euro. Am incercat sa sterg ... (vezi toată discuția)
Buna! am si eu o problema legata de un site de matrimoniale ... aleo1106 aleo1106 Buna! Am si eu o problema legata de un site de socializare..mai precis matrimoniale pentru seniori..am facut greseala ca in urma unor reclame aparute cand ... (vezi toată discuția)
Cum rezolv o problema cu un cont pe un site de socializare? IonCristi79 IonCristi79 Buna ziua! Ma numesc Serbu Cristi si va contactez in legatura cu o problema cu un fost cont a unei retele de socializare(matrimoniale). Pe la inceputul acestui ... (vezi toată discuția)