Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drepturi si obligatii interzis judecatoresc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drepturi si obligatii interzis judecatoresc

Buna ziua,
M-ar interesa ce drepturi si obligatii are o persoane pusa sub interdictie judecatoreasca ramasa definitiva ?
Daca acea persoana are dreptul de a face petitii/reclamatii, de a lua decizii cu privire la persoana sa, in lipsa acordului reprezentantului legal desemnat?

Multumesc anticipat
danezul, utilizator
Nu poate face nimic fara reprezentantul legal... de regula prin hotărârea judecătorească sunt stabilite limitele interdicției impuse interzisului