avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 954 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am primit ordonanta de clasare a unui dosar penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Am primit ordonanta de clasare a unui dosar penal

in caz de clasare a unui dosar penal ,,mia dat clasare iar la judecatorie sa inaintat un proces de confirmare renuntare urmarire penala
Cel mai recent răspuns: stefy29 , utilizator 19:16, 31 Mai 2018
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
am fost anchetat pentru o distrugere,amenintare si tulburarea linisti publice ,plangerea a fost facuta in noiembrie 2017,,in martie ,,aprilie sa finalizat dosarul,,sa constatat ca distrugerea o facuse altcineva ,,care a recunoscut ,,iar la celelalte fapte sa mia dat clasare,, acum vad ,,ca pe 29 05,,am instanta ptr confirmare renuntare urmarire penala
pe 27.11 sa inceput urmarirea penala pe numele meu ..pentru distrugere ,,si cele clasate..iar pe 08 05 sa dispus continuarea urmariri penale pentru cel care a facut distrugerea si a recunoscut,,mie mia dat clasare la amenintare si tulburare ordini si linisti,,,,iar la comunicare spune pe numele meu,,ca comunica ordonanta cu nr ...din...prin care sa dispus renuntarea la urmarirea penala,,si ca sa trimis la judecatorie in vederea confirmari solutiei de catre judecator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca mi sa dat clasare dc sa inaintat la parchet confirmare renuntare urmarire penala stefy29 stefy29 pe 27.11 sa inceput urmarirea penala pe numele meu ..pentru distrugere ,,si cele clasate..iar pe 08 05 sa dispus continuarea urmariri penale pentru cel care a ... (vezi toată discuția)
Citatie la judecatorie pentru redeschiderea urmaririi penale- consecinte panduri11 panduri11 Am primit o citate sa ma prezint la judecatoriea Medgidia , intr-un dosar cu obiectul confimare redeschidere urmărire penală art.335 alin. 4 NCPP, nu stiu la ... (vezi toată discuția)
Este obligatorie prezenta la citare pt confirmare renuntare urmarire penala marian22224 marian22224 Buna ziua, am fost achitat intr-un proces penal ca urmare a impacarii , am primit acasa Ordonanta de renuntare a urmaririi penale , mai este necesar sa ma ... (vezi toată discuția)