avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere barou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere barou

poate sa-mi spuna si mie cineva, va rog, cand va fi admiterea la Baroul Iasi??????????
Cel mai recent răspuns: Romică Stoica , Consilier juridic 16:48, 11 Noiembrie 2006
de obicei toamna, prin septembrie sau octombrie. Mai ai timp sa inveti. Bafta!
www,unbr.ro. aici gasesti toate informatiile. examenul se va da in octombrie sau noiembrie.
In Bucuresti examenul de admitere se da in noiembrie.Cam in aceiasi perioada se da in toate Barourile din tara.Mult succes!
inca un pic si-l dai la anu:))

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere avocatura septembrie 2005 yadhira yadhira Buna ziua dragi colegi. Daca aveti experienta in legatura cu examenul de admitere in barou sau daca abia o sa-l sustineti in toamna asta si aveti idee de cum ... (vezi toată discuția)
Admitere baroul sibiu 2009? Ramona24 Ramona24 salut imi puteti spune de cate ori pe an se organizeaza concursul pentru admiterea in barou si cam in ce perioade? si daca se cunoaste data cand va fi ... (vezi toată discuția)
Avocatura nicolealex nicolealex buna , as dori sa stiu cum pot deveni avocat, inclusiv cuantumul taxelor care trebuie platite, daca este obligatorie urmarea cursurilor de la acel institut de ... (vezi toată discuția)