Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate tulburarea linistii in bloc
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

tulburarea linistii in bloc

Vecin rauvoitor. Cum pot face sa opresc un vecin pt a nu mai face sesizari la politia locala pt latratul cainelui meu in conditiile in care pe scara sunt mai multi caini care latra mai mult si mai tare dar doar al meu il deranjeaza iar in urma sesizarilor facute politia locala a luat declaratii de la diferiti vecini care nu au caini si care au declarat ca ei nu aud si nu ai deranjeaza cainele meu. acest raspuns a fost transmis si vecinului dar degeaba, el aude...
Manuela Rășină, administrator
Si vecinul este indreptatit in pretentie sa aibe liniste
Nici dv nu v-ar conveni sa aveti un vecin care repara incaltaminte sau asculta muzica la volum mare
Este indreptatit atata timp cat ar auzi toti cainii de pe scara..mai ales este unu care latra continuu..dar el aude doar pe al meu ...atunci aude doar ce vrea si nu este indreptatit. Si in alta ordine de idei eu am cerut o parere competenta nu bagare inseama.
1-Rugam respectati regulamentul forumului si exprimati-va decent fara atac la persoana
2-Dv ar trebui sa intelegeti ca nu va alegeti vecinii
Unii vecini sunt in etate,altii pot avea diferite afectiuni,fobii
Exista persoane care nu suporta animalele de companie
Exista vecini care pe criterii de asimpatie fata de stapan invoca prejudicii generate de animalele de companie detinute de acestia