Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buletin expirat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buletin expirat

Mi-a expirat buletinul de 1 an jumate,pot primi amenda?si daca da cat?
Îmi raspunde si mie cineva?

Denisa V a scris:

Mi-a expirat buletinul de 1 an jumate,pot primi amenda?si daca da cat?

Da, este posibil, daca vi se intocmeste proces verbal. Intre 40 si 80 lei.