avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1463 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Conducerea cu permisul reținut anterior tot pentru ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Conducerea cu permisul reținut anterior tot pentru alcool la volan. La ce pot să mă aștept, este posibil să fac închisoare?

Buna ziua am fost prins în ianuarie băut la volan.si mi sa reținut permisul .am deja un dosar iar acum mă prins din nou băut și fără permis.pot sa stiu va rog să-mi spuneți la ce mă aștept.o sa ma bage in pușcărie?
Ultima modificare: Joi, 14 Iunie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Lulu76 , utilizator 12:55, 17 Iunie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Faptele sunt savarsite in concurs, in final pedepsele stabilite se contopesc.
Individualizarea pedepsei se face in functie de circumstantele reale si personale, asigurati-va apararea.

Primul dosar sa pronunțat pe data de 11.06.2018 cum se mai poate face contopirea cu al doilea care inca nu e deschis.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Faptele sunt savarsite in concurs, in final pedepsele stabilite se contopesc.
Individualizarea pedepsei se face in functie de circumstantele reale si personale, asigurati-va apararea.

O sa faca contopirea instanta in dosarul 2.
Și că sa inteleg o sa fac pușcărie sau îmi dă o pedeapsa mai mare tot cu suspendare
Care este solutia din primul dosar?

Alte discuții în legătură

Două condamnări. cât se execută din pedeapsă? sunt șanse să se scape de amândouă? eX3nna1 eX3nna1 Buna ziua, Am un prieten care a fost inculpat in doua dosare diferite. In primul a obtinut condamnare de 3 ani cu suspendare, iar in al doilea, a fost ... (vezi toată discuția)
Conducere fara permis... recidiva Prostul111 Prostul111 Buna ziua... Va rog din suflet sa ma ajutati... Acum 2 ani de zile am fost depistat la volan cu o alcoolemie de 0.66 la mie in aerul expirat, 1.2 in sange ... (vezi toată discuția)
2 suspendari mihaila2 mihaila2 Buna ziua, Am si eu o intrebare ce sanse am sa pot primi doua pedepse cu suspendare am semnat un accord de recunoastere in care pedeapsa este 2.4 ani cu ... (vezi toată discuția)