Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Conducerea cu permisul reținut anterior tot pentru ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Conducerea cu permisul reținut anterior tot pentru alcool la volan. La ce pot să mă aștept, este posibil să fac închisoare?

Buna ziua am fost prins în ianuarie băut la volan.si mi sa reținut permisul .am deja un dosar iar acum mă prins din nou băut și fără permis.pot sa stiu va rog să-mi spuneți la ce mă aștept.o sa ma bage in pușcărie?
Manuela Rășină, administrator
Faptele sunt savarsite in concurs, in final pedepsele stabilite se contopesc.
Individualizarea pedepsei se face in functie de circumstantele reale si personale, asigurati-va apararea.

Primul dosar sa pronunțat pe data de 11.06.2018 cum se mai poate face contopirea cu al doilea care inca nu e deschis.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Faptele sunt savarsite in concurs, in final pedepsele stabilite se contopesc.
Individualizarea pedepsei se face in functie de circumstantele reale si personale, asigurati-va apararea.

O sa faca contopirea instanta in dosarul 2.
Și că sa inteleg o sa fac pușcărie sau îmi dă o pedeapsa mai mare tot cu suspendare
Care este solutia din primul dosar?