Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca pentru menajera
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca pentru menajera

Daca angajez o menajera ce fel de contract trebuie sa-i fac si care sunt costurile mele si ale ei ? Sunt persoana fizica .
george-neagu, moderator
Buna ziua,
Daca angajati o menajera trebuie sa-i intocmiti contract de munca.
Salariul minim este 1900 lei pt o norma intreaga de 8h/zi.
Costurile dvs le puteti calcula singur aici: [ link extern ] /
Contract individual de munca pe durata determinata/nedeterminata, cu timp partial /norma intreaga.