Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate siteurile si GDPR
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

siteurile si GDPR

Buna ziua,

Doresc sa stiu daca, in calitate de proprietar al unui site de prezentare care include si formular de contact care solicita la trimitere nume / email / telefon, trebuie sa fac anumite modificari la site ptr a fi compatibil GDPR?

Daca da, pe scurt, ce anume ar trebui sa fac?

Multam'!
Da, ar trebui facute modificari pentru a asigura conformarea la Regulament. Dificil de spus ce anume modificari, pe scurt, avand in vedere ca ar trebui examinate toate tipurile de prelucrare inainte de a propune vreo solutie