avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate siteurile si GDPR
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

siteurile si GDPR

Buna ziua,

Doresc sa stiu daca, in calitate de proprietar al unui site de prezentare care include si formular de contact care solicita la trimitere nume / email / telefon, trebuie sa fac anumite modificari la site ptr a fi compatibil GDPR?

Daca da, pe scurt, ce anume ar trebui sa fac?

Multam'!
Cel mai recent răspuns: CaraD , utilizator 14:00, 7 Iunie 2018
Da, ar trebui facute modificari pentru a asigura conformarea la Regulament. Dificil de spus ce anume modificari, pe scurt, avand in vedere ca ar trebui examinate toate tipurile de prelucrare inainte de a propune vreo solutie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incidenta gdpr asupra siteurilor uzintern uzintern Buna ziua, Doresc sa stiu in cazul unui site, indiferent de categoria acestuia, asupra cui cade responsabilitatea ca acesta sa se alinieze la noile ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! avem un site dezvoltat de o firma de dezvoltare web. ... PlanNow PlanNow Buna ziua! Avem un site dezvoltat de o firma de dezvoltare web. Le tot explicam ca formularul de contact si formularul de inscriere la newsletter nu este ... (vezi toată discuția)
Protectia datelor conform rgpd - website vladmaria04 vladmaria04 Buna ziua! daca pe website-ul meu am o singura subpagina cu formular de contact, unde se cer doar e-mailul si textul mesajului clientilor, fara nume, date de ... (vezi toată discuția)