Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie

Situatie :
Scoala post liceala:
2013-2014 = anul 1
2014-2015= anul 2
2015-2016= anul 3
Sept 2016- April 2017= somaj(09-04)
13.06.2015- nastere copil 1 - indemnizatie 1 dec 2015.(deces)- am beneficiat de indemnizatie vand 1 an de scoala.
Si acum lucrez de 4 luni si am aflat ca sunt insarcinata.( Contract nedeterminat) primesc indemnizatie daca am lucrat 4 luni inainte sa raman insarcinata si o sa mai lucrez pana nasc? Primesc concediile medicale pre si postnatal? Multumesc!
Addryana, utilizator
Care este data prezumata a nasterii ?
29 ian 2019
Februarie 2017 - ianuarie 2019 este perioada eligibila pentru CCC.

Din aprilie 2017 ce statut ati avut/aveti ?
Din luna Apilie 2017 am termint somajul si nu am avut nici loc de munca. (Casnica si coasigurat la sotul) doar de anul acesta 2018 am lucrat.(pe4 iunie 2018 am facut 4 luni consecutive lucrate cu contract nedeterminat, unde lucrez si in momentul de fata)

Cornel Vasile a scris:

Februarie 2017 - ianuarie 2019 este perioada eligibila pentru CCC.

Din aprilie 2017 ce statut ati avut/aveti ?

Addryana, utilizator
Deci....nu primesc ?