Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia unica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia unica

Buna ziua.
Sunt PFA cu contabilitate in partida simpla. La inceputul lui 2018 am depus declaratiile 220, 200 si 600 pentru venituri din cedarea folosintei si din activitati independente.
Pentru ce venituri trebuie sa completez declaratia unica....atat pentru cele realizate in 2017 cat si pentru cele estimate pe 2018 din ambele activitati?
Multumesc
Da. Cel mai bine ar fi ca in acest prim an in care se completeaza si se depune aceasta declaratie unica sa mergeti la finante pentru a va le solicita ajutorul in a o completa si abia de la anul s-o competati si s-o depuneti online, pentru a vedea cum trebuie facut.