avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA-lucrez in strainatate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA-lucrez in strainatate

Buna ziua,
Am un PFA si lucrez in strainatate mai mult de 10 luni pe an, facturez clientului.
Care sunt taxele minime ce trebuie sa le platesc statului roman si ce cheltuieli pot deduce in acest caz pe PFA ?
Ar fi mai avantajos sa lucrez pe baza de contract si firma angajatoare sa plateasca toate taxele aferente statului unde am realizat venitul ? In acest caz eu mai trebuie sa platesc alte taxe statului roman ?
Va multumesc !

Alte discuții în legătură

Pfa pe codul caen 6202 la norma de venit - intrebari cu noile schimbari danyboy danyboy Buna ziua, Am si eu cateva intrebari legate de un PFA pe codul CAEN 6202 la norma de venit: 1. Mai exista norma de venit pentru IT (creare the software ... (vezi toată discuția)
Angajare prin conract pfa - srl cum calculez venitul net mitdan67 mitdan67 am primit o propunere de angajare prin contract ca PFA , adica eu trebuie sa-mi fac un PFA si apoi sa inchei un contract cu un SRL (pentru a vinde aparatura ... (vezi toată discuția)
Organizare evenimente pfa sau srl Siespi Siespi Bună ziua, Organizez de ceva timp evenimente pe persoana fizica, dar as vrea sa imi fac PFA sau SRL. Pana acum aveam contract cu o firma de ticketing care ... (vezi toată discuția)