Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Admisa cerere de executare silita
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Admisa cerere de executare silita

Doresc sa fac contestatie la executare silita,la un credit din luna 07.2005 incheiat la Banca Romaneasca in valoare de 10.000 lei pe termen de 5 ani care a fost platit pana in 2008. In 2016 banca a cesionat creanta catre Investcapital Malta Ltd reprezentata de Kruk Romania srl,la solicitarea executorului judecatoresc a fost admisa in data de 07.06.2018 executarea silita a dosarului nr 4352/256/2018 Cu ma puteti ajuta ?
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc mult,imi cer scuze ca v-am raspuns tarziu sper ca maine 13.06. sa intru in posesia dosarului .
Pe data de 15 .06 m-am deplasat la sediul executorului pentru ai cere incheierea de executare silita la care acest executor a spus ca inca nu are incuvintarea silita a judecatoriei Medgidia acesta inmanindu-mi doar o copie a contractului de credit .Mi s-a dat de inteles ca acesta a primit deja informatia de la ITM ca lucrez la o anumita firma .Totoadata vreau sa fac contestatie la incuvintarea executari silite dar nu am acces la aceste documente.E posibil sa redacteze in acelasi timp incuvintare si poprirea conturilor?
Manuela Rășină, administrator
Mentionez ca a fost intrerupta executarea conform art.371 indice 5 ,alin b la data de 06.05.2015 .Banuiesc ca s-ar fi reluat tot aceluiasi art 371 indice 6 alin 1 cea ce se spune reluarea in interiorul termenului de prescriptie incazul dosarului 4352/256/2018 Am vb cu bej care se ocupa de dosar si spune sa astept notificarile cu semnatura de primire cu data postei,dupa care sa fac contestatie la executare .E prescris ?
Am sunat la BEJ spundu-mi sa astept toate actele de incuvintare silita cu confirmare de primire la posta dupa aceea pot depune contestatie la incuvintarea executarii silite, e adevarat ?