Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tutela comuna- modificare domiciliu mama
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tutela comuna- modificare domiciliu mama

Buna ziua,

Divort la notar, cu custodie comuna, copil prescolar.
In contextul custodiei commune, copilul avand resedinta la mama,
doresc sa stiu daca tatal separat, poate (si are vreo sansa) de a specula, si a cere murarea resedintei (fizic) a copilului la dansul, pe motivul schimbarii domiciliului mamei, mai exact odata cu achizitionarea unei noi proprietati de cate mama. Domiciliul mamei ramanand in proximitatea Bucuresti/Ilfov, Actualmente domicilul dansului este la 400km departare; insa ma intereseaza si o opinie care sa includa, aflarea dansului in proximitate, tot in Bucuresti.
Ma intereseaza daca ar avea portite de care sa se lege, cu aceasta modificare.
Cu multumiri.

Michaela2014, utilizator
Poate deschide proces dar nu inseamna ca va castiga pur si simplu...