avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1952 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tutela comuna- modificare domiciliu mama
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tutela comuna- modificare domiciliu mama

Buna ziua,

Divort la notar, cu custodie comuna, copil prescolar.
In contextul custodiei commune, copilul avand resedinta la mama,
doresc sa stiu daca tatal separat, poate (si are vreo sansa) de a specula, si a cere murarea resedintei (fizic) a copilului la dansul, pe motivul schimbarii domiciliului mamei, mai exact odata cu achizitionarea unei noi proprietati de cate mama. Domiciliul mamei ramanand in proximitatea Bucuresti/Ilfov, Actualmente domicilul dansului este la 400km departare; insa ma intereseaza si o opinie care sa includa, aflarea dansului in proximitate, tot in Bucuresti.
Ma intereseaza daca ar avea portite de care sa se lege, cu aceasta modificare.
Cu multumiri.

Ultima modificare: Marți, 12 Iunie 2018
Michaela2014, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 13:13, 12 Iunie 2018
Poate deschide proces dar nu inseamna ca va castiga pur si simplu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie copil Emma97 Emma97 Bună ziua. Eu și cu soțul meu am decis să ne despărțim. Din cauza asta are de suferit un copil de 6 luni, care e probabil să aibă mama sau tatăl la ... (vezi toată discuția)
Custodia comuna Ven1 Ven1 Buna seara,o intrebare in legatura cu,custodia comuna,fara pensie alimentara,Copilul minor in varsta de 4 ani a fost incredintat mamei la domiciliul unde ... (vezi toată discuția)
Ce pot sa rezolv in cazul nerespectării programului de vizita Anatomix Anatomix Bună, am și eu o nelămurire dacă se poate. Am divorțat la notar,avem un copil de 3 ani, custodie comuna și domiciliul la mama, cu program de vizita doua ... (vezi toată discuția)