Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensia
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensia

Buna seara va rog am și eu o întrebare tatăl meu a lucrat la IRF Periș Ilfov (uzina) și acea uzina IRF sa desființat și nu mai este arhiva cum pot optine vechimea înapoi ?
Vă puteți adresa în scris cu o solicitare Biroului Județean Ilfov al Arhivelor Naționale, ale cărui date de contact le găsiți mai jos:
Şef birou: Dr. Cristina Dina ŢINEGHE
Adresa: Bucureşti, str. Leaota nr. 2A, sector 6
Telefon: 021/777.4993
Fax: 021/777.4993
E-mail: ilfov@arhivelenationale.ro
Program Sala de studiu: Marţi, Miercuri: 8.30-14.30
E-mail Sala de studiu: salastudiu.ilfov@arhivelenationale.ro
Program Relaţii cu publicul: Luni-Joi: 9.00-15.00, Vineri: 9.00-13.00
Audienţe şef serviciu: Marti, Joi: 9.00-12.00

Puteți, desigur, da un telefon în prealabil pentru a întreba dacă biroul județean al Arhivelor Naționale deține documente ale uzinei la care a lucrat tatăl dumneavoastră și care sunt datele pe care trebuie să le furnizați în cererea pe care ulterior o veți formula.
Mult succes!