Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare

cu cate ore poate lucra un elev din R.Moldova cu permis de sedere temporara valabil pina in 2020, in Romania.
Multumesc
În cazul tinerilor în vârstă de până la 18 ani durata timpului de muncă este de 6 ore pe zi şi de 30 de ore pe săptămână.
si minorii din R.Moldova care sunt elevi in Romania tot 6 ore pot lucra?
Nu exista excepții de la lege.