Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Renta viagera sportiv de performanta
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Renta viagera sportiv de performanta

Buna ziua,
Sunt cetatean roman dar locuiesc in Marea Britanie.
In urma activitatii mele sportive primesc de la MInisterul Sportiv Roman o renta viagera.
Doresc sa stiu si eu daca renta viagera ca sportiv de performanta este impozitata/ daca se trag taxe din ea intainte ca ea sa imi fie livrata in cont?
Multumesc frumos.
Cu stima,
Iuliana
george-neagu, moderator