avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Renta viagera sportiv de performanta
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Renta viagera sportiv de performanta

Buna ziua,
Sunt cetatean roman dar locuiesc in Marea Britanie.
In urma activitatii mele sportive primesc de la MInisterul Sportiv Roman o renta viagera.
Doresc sa stiu si eu daca renta viagera ca sportiv de performanta este impozitata/ daca se trag taxe din ea intainte ca ea sa imi fie livrata in cont?
Multumesc frumos.
Cu stima,
Iuliana
Ultima modificare: Duminică, 17 Iunie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Impozitare renta viagera (din marea britanie) in romania shebarebecca shebarebecca Sotul meu este cetatean britanic si poseda un certificat de inregistrare romanesc care ii atesta un drept de rezidenta in Romania, fiind casatorit cu un ... (vezi toată discuția)
Bună seara. fica mea are vârsta de 17 ani este din constanța ... Biancuta Biancuta Bună seara. Fica mea are vârsta de 17 ani este din Constanța și face sport de performanță ( karate ,) stilul este Ashihara, pe data de 07.11.2021, a ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie Geo-Kla Geo-Kla Am fost angajata ca asistenta medicala la privat, am nascut in 06.11.2018 un baiat iar acum sunt in crestere copil. Eu locuiesc cu tatal copilului dar nu ... (vezi toată discuția)