Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare personal strain
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare personal strain

trebuie sa angajez un student din R.Moldova care are permis de sedere cu drept de munca.Cu cate ore/zi ar trebui sa-l angajez.?
Multumesc.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Străinii titulari ai dreptului de şedere temporară pentru studii pot fi încadraţi în muncă pe teritoriul României fără aviz de angajare numai cu contract individual de muncă cu timp parţial cu durata muncii de maximum 4 ore pe zi.