Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale act adidional
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

act adidional

as dori si eu un model de act adidional pentru punct de lucru!!

gasiti pe net cate vreti...;) si mai lungi si mai scurte, cum aveti nevoie
Da' de ce vrei act aditional. Modificarea actului constitutiv se poate face prin hot. AGA, Decizia asociatului unic.
Actul respectiv trebuie sa exprime vointa asociatului/asociatilor care poate fi de genul:
"Se infiinteaza punct de lucru in localitatea.......... str.....................nr..........judet"
Iata si un Act aditional:
Act aditional al Actului Constitutiv al
S.C.__________________ SRL, cu sediul in Bucuresti, Aleea Buchetului nr._________, camerele ______ si ________, sector 3, inmatriculata la ORC sub nr.J40/ /2005, CUI: , CAPITAL SOCIAL LEI
Asociatii:
- ;
Avand in vedere contractual de subanchiriere nr.1/15.05.2009, am hotarat modificarea actului constitutive astfel:
1) Se muta sediul social al societatii din Bucuresti, Aleea Soarelui, nr._, cam.---si ---,sector 3, in Bucuresti, str.NB nr. , Bl. , sc. ,et. , ap.20, cam.01, sector 3;
2) Celelalte prevederi ale actului constitutiv raman nemodificate.
ASOCIATI: