avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale act adidional
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

act adidional

as dori si eu un model de act adidional pentru punct de lucru!!

Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 21:36, 2 Noiembrie 2009
gasiti pe net cate vreti...;) si mai lungi si mai scurte, cum aveti nevoie
Da' de ce vrei act aditional. Modificarea actului constitutiv se poate face prin hot. AGA, Decizia asociatului unic.
Actul respectiv trebuie sa exprime vointa asociatului/asociatilor care poate fi de genul:
"Se infiinteaza punct de lucru in localitatea.......... str.....................nr..........judet"
Iata si un Act aditional:
Act aditional al Actului Constitutiv al
S.C.__________________ SRL, cu sediul in Bucuresti, Aleea Buchetului nr._________, camerele ______ si ________, sector 3, inmatriculata la ORC sub nr.J40/ /2005, CUI: , CAPITAL SOCIAL LEI
Asociatii:
- ;
Avand in vedere contractual de subanchiriere nr.1/15.05.2009, am hotarat modificarea actului constitutive astfel:
1) Se muta sediul social al societatii din Bucuresti, Aleea Soarelui, nr._, cam.---si ---,sector 3, in Bucuresti, str.NB nr. , Bl. , sc. ,et. , ap.20, cam.01, sector 3;
2) Celelalte prevederi ale actului constitutiv raman nemodificate.
ASOCIATI:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Model de contract ianasamson ianasamson Buna, ma poate cineva ajuta cu un model de contract de imprumut banesc intre o persoana fizica si o persoana juridica cu indicarea unei persoane fizice in ... (vezi toată discuția)
Hotarare suspendare activitate si radiere punct de lucru ContSters22096 ContSters22096 ma ajuta cineva cu un draft de hotarare asociat uni punctul de lucru a fost infiintat printr-un act aditional la actul constitutiv; am inteles ca trebuie ... (vezi toată discuția)
Acte preluare societate. VASSY VASSY Buna ziua, Ma confrunt de ceva timp cu o preluare de societate. Cesioneaza 2 asociati si o preia alti 2 asociati.Nu este greu, dar de cate ori s-a intamplat ... (vezi toată discuția)