Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... comision de administrare banci
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

comision de administrare banci

va rog sa imi spuneti in cazul in care doresc sa iau 0pensia prin banca se opreste comision de administrare
Daca este legal sa se opreaasca comision de administrare pentru cei 500 lei pe care ii vireaza Primaria Capitalei in cont persoanelor cu handicap conform a nu stiu carei legi .Consider ca de acesti bani nu ar trebui banca sa se atinga Pentru 500 lei se opreste 15 lei
Unele bănci taxează contul prin comision, altele nu. Comisionul de administrare cont este legal.
Băncile sunt private și nu întreprind acte de caritate, scopul lor este profitul.

Dar cum spuneam mai sus, sunt bănci care aplică comision zero la contul curent.
Studiați toate băncile, întrebați care au comision zero la administrare cont curent, și alegeți o astfel de bancă pentru încasarea unui anume venit.
mltumrsc