avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... comision de administrare banci
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

comision de administrare banci

va rog sa imi spuneti in cazul in care doresc sa iau 0pensia prin banca se opreste comision de administrare
Daca este legal sa se opreaasca comision de administrare pentru cei 500 lei pe care ii vireaza Primaria Capitalei in cont persoanelor cu handicap conform a nu stiu carei legi .Consider ca de acesti bani nu ar trebui banca sa se atinga Pentru 500 lei se opreste 15 lei
Cel mai recent răspuns: odica , utilizator 20:13, 18 Iunie 2018
Unele bănci taxează contul prin comision, altele nu. Comisionul de administrare cont este legal.
Băncile sunt private și nu întreprind acte de caritate, scopul lor este profitul.

Dar cum spuneam mai sus, sunt bănci care aplică comision zero la contul curent.
Studiați toate băncile, întrebați care au comision zero la administrare cont curent, și alegeți o astfel de bancă pentru încasarea unui anume venit.
mltumrsc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comision banca sod54321 sod54321 De curând am schimbat banca la care mi i se virează salariul de către angajator, de la BRD la BT. Am constatat ca la operațiune bancara de primire a ... (vezi toată discuția)
Comision virament din pensie de boala qubeec44 qubeec44 Buna dimineata! va rog,cine ma poate lamuri ref la situatia: un din rude este la pensie de boala;legal i s a facut poprire pentru niste restante datorate ... (vezi toată discuția)
Lamurire plata comisione bancare la intretinere Paul2017 Paul2017 Buna ziua, Am si eu o mica nelamurire: de cateva luni fac plata intretinerii dintr-un cont unde nu mi se opreste comision, pana aici toate bune si frumoase ... (vezi toată discuția)