avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 284 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Asigurari sociale profesor calificat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Asigurari sociale profesor calificat

Buna ziua. Lucrez in invatamant ca profesor calificat, cu norma intreaga. mi se opresc toate darile catre stat. mai sunt angajat cu un sfert de norma in alta parte si mi se opresc si acolo toate darile. E posibil cumva sa nu platesc de doua ori asigurarile ? Multumesc.
Ultima modificare: Luni, 18 Iunie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Ajutor de somaj starete starete Buna ziua! Am o rugaminte: lucrez la o societate cu carte de munca - am aici o vechime de 26 de ani, iar la o alta firma lucrez cu contract individual cu ... (vezi toată discuția)
Intrebare legata de aplicarea l 76/2002 i0n i0n va salut, va supun atentiei o problema destul de delicata; lucrez cu contract de munca din 2006 la o societate comerciala, fiind incadrat pe baza legii ... (vezi toată discuția)
Cumul pensie de stat cu salariul în învățământ de stat Popa Constantin Popa Constantin Bună ziua Dacă sunt pensionat militar din 2008 și acum lucrez în învățământ ca profesor, pot cumula acestea? Lucrez de 2 luni cu plata cu ora și ... (vezi toată discuția)