Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia unica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia unica

Am un singur venit de declarat si anume din transferul titlurilor de valoare ,cu un venit de 811 lei. Trebuie sa completez numai prima parte , fara anexa nr... , nu-i asa ? Cum depun si portofoliul primit de la banca , avand in vedere ca vreau sa-l depun prin SPV ?
Da doar prima parte care se refera la inchiderea anului 2017 si daca nu doriti sa va asigurati la sanatate in 2018. Cel mai bine ar fi ca acum,fiind si primul an in care se foloseste declaratia unica, sa mergeti direct la ei la finante pentru a va ajuta s-o completati si s-o depuneti la ghiseu, ca sa nu gresiti la completare. Si sa aveti si o copie dupa hartia primita de la banca la transferul titlurilor de valoare.
george-neagu, moderator