Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Anul acesta am fost condamnat la 8 luni cu suspendare ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Anul acesta am fost condamnat la 8 luni cu suspendare și 2 ani la semnat la serviciul de probațiune. Acum m-am trezit cu o citație pentru o faptă din 2014, s-ar putea revoca pedeapsa cu suspendare pe care deja am primit-o?

Buna ziua.Anul acesta in 2018 am fost condamnat la o pedepsa de 8 luni cu suspendare-si de mers 2 ani la semnat la serviciul de probatiune. Prin 2014 am avut o cearta cu cineva din care a reiesit o bataie.Respectivul are certificat medico legal de 5 zile ingrijire medicala.Acum dupa 4 ani m-am trezit cu o citatie de la tribunal ca sunt acuzat de art.193 lovire si alte violente ( penal).Tin sa precizez ca pedeapsa primita cu suspendare nu provine din batai'scandaluri'furt....este de domeniul rutier.
Rugamintea mea este sa i-mi spuneti si mie daca cumva este o problema grava.Si daca acest proces ma poate afecta cu ceva .....ma refer revocarea pedeapsa cu suspendare? Va multumesc.

Manuela Rășină, administrator
Ok vă mulțumesc mult pt amabilitate.