Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Daune morale accident auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Daune morale accident auto

In urma cu câteva zile am avut un accident auto usor cu un alt autoturism, vina fiind a mea. Pasagerul din dreapta mașinii pe care am lovit-o a fost transportat la spital datorita unei leziuni la cot. In urma radiografiei a rezultat faptul că victima a suferit o fisura la os, i-a fost imobilizată mâna și nu a avut nevoie de spitalizare. Deoarece nu am ajuns la o înțelegere amiabilă cu victima in ceea ce privește daunele morale aduse, urmează să fiu acționată in instanță de aceasta. Care ar putea fi suma maxima ceruta pentru prejudiciile morale având în vedere această situație? Vă mulțumesc.
Daunele materiale,daunele morale , vatamarile corporale cauzate de accidentele rutiere sunt platite de catre compania de asigurari unde dv aveati o polita rca valabila la data producerii evenimentului rutier
~ Conținut șters la cerere ~