Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Despagubire Rca in caz de deces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Despagubire Rca in caz de deces

Mama mea a fost calcata de o masina pe trecerea de pieton. In urma accidentului rutier a suferit o fractura dubla la gamba dreapta, 4 coaste rupte, plagi pe obraz, ureche taiata 2cm, vanatai pe corp. A avut vreo 10 operatii in urma caruia a facut osteomelita . Dupa 10 luni de chin si suferinta legata la patvictima a decedat. As dori sa- mi spuneti ce suma as putea recupera de la asigurari pentru daune morale 1copil , 2 nepoti si ginerele.Si daunele materiale pe care nu am bon cum pot recupera ex. Haine rupte in timpul accidentului, transport pat de spital cu o dubita, curent folosit pentru saltea anti escara deoarece victima a avut 130 kg, ingrijire permanenta la domiciliu( schimbat pampers, spalat, curatenie, mancare, pansare plagi etc)
Elisa9, utilizator
Limita maxima din RCA este putin peste 6 mil euro pentru vatamari corporale si deces urmarea accidentelor rutiere in 2017