Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatie locatari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatie locatari

Cum se calculeaza cota indiviza??
Din Legea nr. 230/2007, art. 3 (e):
e) cotă-parte indiviză - cota-parte de proprietate care îi revine fiecărei proprietăţi individuale din proprietatea comună şi este egală cu raportul dintre suprafaţa utilă a proprietăţii individuale şi totalul suprafeţelor utile ale tuturor proprietăţilor individuale;