Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Liberarea condiționată
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Liberarea condiționată

Sotul meu e arestat pt conducere fara permis. In octombrie face fractia de 2/3.va putea cere eliberarea condiționată?poate primi amânare?are 10 luni de munca neremunerata.va multumesc.
Merge bine in astfel.de cazuri de fel din cate am observat
Nu ar conta în mod deosebit acest aspect dar trebuie să aibă si apărare adecvata pentru ca în caz contrar solutia instanței devine imprevizibilă...de fel...
Conteaza foarte mult calitatea apărării...deoarece instanțele sunt foarte sensibile la acest aspect...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat