Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cand pot pleca in pensie la limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cand pot pleca in pensie la limita de varsta

Ma numesc Tomita(femeie) , implinesc 54 ani in aprilie 2010, am 32 ani vechime in campul muncii din care 17 ani si 6 luni grupa a 2-a.

Cand pot iesi la pensie cu limita de varsta???

Va multumesc anticipat
Pensie pentru limita de varsta, cu reducerea varstei standard de pensionare, pentru activitate dasfasurata in conditii deosebite de munca, incepand cu Octombrie 2012, respectiv la implinirea varstei de 56 ani si 6 luni.