avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce sa fac. ? Ma ajuta cineva...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce sa fac. ? Ma ajuta cineva...

Astazi la un punct de frontiera. Am trecut cu o masina cu placute rosii exipirate fara sa stiu. Politia de frontiera. Mea spus ca e dostar penal. Si meau luat placutele si permisu precum cas numere false si masina e radiata. Ce sa fac. Ce ma steapta. Eu sunt cu cetatanie romina dar locuesc in moldova...ms anticipat.
Pot sa ramin numai cu amenda sau pot fi consecinte mai seroase. Ca meau luat si prmisu.
Puteti fi trimis in judecata si condamnat.
Ms mai bucurat!
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numere provizorii expirate amigobz amigobz Bună seara.Întrebarea mea este despre circulaţia pe un drum public al unui vehicol cu numere provizorii expirate după noul cod penal. Vă mulţumesc. (vezi toată discuția)
Numere expirate aldo_nick aldo_nick Cum se probeaza punerea in circulatie a unui autovehicol cu nr expirate ? si daca la data actuala se mai poate pedepsi si cu amenda? (vezi toată discuția)
Buna - numere expirate, permis retinut tigan2016 tigan2016 as dori un raspuns va rog sa ma ajutati in data de 22 11 2016 am fost oprita cu masina de un organ de politie si mi-a spus ca numere sunt ... (vezi toată discuția)