Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Deducerile personale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Deducerile personale

Ce înseamnă mai exact deducerile personale ?
O suma forfetara, in suma variabila in functie de anumite criterii de eligibilitate, care se scade din baza de impozitare a venitului din salariu.
Va mulțumesc pentru răspuns, eu la salariul net voi primi ceva in plus ?