Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Conditii de munca reîntoarcere din ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Conditii de munca reîntoarcere din ccc

Buna seara,

Daca ma intorc din concediu creștere copil la locul de munca, conform Legii nr. 202/2002 am dreptul sa beneficiez de orice imbunatatire a conditiilor de muncă la care as fi avut dreptul în timpul absenței. In aceste conditii de munca se include si salariul? Mentionez ca nu este vorba de salariul minim de incadrare, ci un salar acordat in functie de anumite valori de vanzare.
Multumesc,
Se include si salariul in sintagma "orice imbunatatire a conditiilor de muncă la care ati fi avut dreptul în timpul absenței".
Multumesc frumos