Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general TRANSPORT SI MONTAJ
Discuție deschisă în Contabilitate în general

TRANSPORT SI MONTAJ

Buna ziua!

Doresc sa inchiriez un bun propriu (ct.214) catre o SC si sa-i facturez transport si montaj. Ce coduri Caen trebuie sa am autorizate, tinand cont ca e o activitate ocazionala?
Va multumesc anticipat pentru raspuns!
Daca veti factura aceasta chirie lunar va deveni activitate sistematica si periodica, nu ocazionala. Cod CAEN 6820
Imi este clar ca trebuie sa autorizez activitatea de inchiriere, dar nu 6820, pentru ca n-am mentionat ca e vorba de un mijloc fix. In ce masura pot factura servicii transport si montaj, tinand cont ca e obligatia mea sa transport si sa pun echipamentele in functiune? Am in dotare o autoutilitara pana in 3.5t si nu transport in numele altor firme, ci in interesul firmei mele.