Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acte pierdute
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acte pierdute

Buna ziua, intrebare complicata. Am pierdut toate actele, certificat de nastere, buletin, certificat casatorie, certificat copii nastere. In plus de asta sunt in mijlocului unui divort, daca face vreo diferenta.sunt in strainatate si vreau in principal buletinul sa mi-l fac pentru a putea iesi din tara din nou. Ce pot face?
Dar cu cartea provizorie, pot iesi din tara? Sau pot face un oricare alt document cu, care sa pot iesi din tara pana actele sunt gata?

-Vă rog apăsați pe Răspunde, nu pe Citează, când vreți să postați un nou mesaj. Mulțumesc-
Ares-3, moderator
Ați putea să vă faceți pașaport dacă ați avea certificatul dvs. de naștere.
Nu puteți ieși cu cartea provizorie, și nu există alt tip de document care să înlocuiască pașaportul
Ares-3, moderator