Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributie sanatate pentru persoanele fara venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributie sanatate pentru persoanele fara venit

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti cit platesc la sanatate in conditiile cind nu am nici un venit ,ai am platit pina acum cite 1900 pentru lunile ianuarie-iunie ,iar in martie prin hotarire de guvern contributia pe un pentru persoanele fara venit este 1190lei Va multumesc mult
george-neagu, moderator
Depuneti declaratia unica in care selectati acolo la cass optiunea cu plata pentru sase luni si sa fiti asigurat un an si ar trebui sa nu ma platiti nimic pentru 2018 dar pentru a fi sigur sa mergeti la ei la finante sa vadea ei clar raspunsul.
george-neagu, moderator