Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... voucher materna
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

voucher materna

Buna ziua,
Doresc sa accesez un voucher materna pentru investigatii sarcina acordat de Primaria Mun. Bucuresti. Printre documentele obligatorii se mentioneaza: "Voucher-ul Materna Bucuresti se acordă oricărei femei cu vârsta de peste 18 ani, cu domiciliul stabil în București sau viză de reședință, de cel puțin 6 luni pe raza Capitalei, la data depunerii cererii, după săptămâna a 10 – a de sarcină.
– copie după C.I. a femeii gravide. În cazul vizei de reședință, copia se face și după verso-ul cărții de identitate."
Problema: detin CI cu domiciliul in Bucuresti incepand cu 27.04.2018, insa locuiesc in Bucuresti de 10 ani, am serviciul aici.
Intrebarea: Cum pot dovedi ca am domiciliul in Bucuresti in ultimele 6 luni?
Mentionez ca nu am un contract de chirie unde locuiesc.
Multumesc!
Numai cu C.I. se poate dovedi .