avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Trecerea unui teren din extravilan in intravilan
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Trecerea unui teren din extravilan in intravilan

Buna ziua! In vederea vanzarii unui teren situat in extravilan, acesta fiind practic lipit de cel intravilan, si pentru evitarea demersurilor prevazute de legea vanzarii - cumpararii terenurilor situate in extravilan din 2014 (LEGE nr. 17 din 7 martie 2014
privind unele măsuri de reglementare a vânzării-cumpărării terenurilor agricole situate în extravilan şi de modificare a Legii nr. 268/2001 privind privatizarea societăţilor comerciale ce deţin în administrare terenuri proprietate publică şi privată a statului cu destinaţie agricolă şi înfiinţarea Agenţiei Domeniilor Statului) , se poate realiza trecerea terenului extravilan in intravilan, iar daca da, care sunt demersurile necesare? Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Modificarea legii terenurilor extravilane pnaitmihaela pnaitmihaela Buna ziua, Imi puteti spune va rog cu ce data intra in vigoare noua lege a terenurilor? Si in plus am o situatie pe care nu stiu cum o pot rezolva, daca ma ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, va rog mult sa imi spuneti daca stie cineva sa imi ... alexank alexank buna ziua, va rog mult sa imi spuneti daca stie cineva sa imi spuna cand vor aparea publicate normele metodologice ale legii nr. 175/2020 pentru modificarea ... (vezi toată discuția)
Vanzare teren sub incidenta art.3 din legea 17/2014 eu10 eu10 Buna ziua! As vrea sa stiu ce probleme as avea in procesul de vanzare a unui imobil, care se afla sub incidenta art.3 din Legea 17/2014. Ma impiedica in vreun ... (vezi toată discuția)