Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incadrare in munca manager financiar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incadrare in munca manager financiar

Buna ziua ,

Pot angaja o persoana cu studii medii economice (diploma tehnician in activitati economice), pe postul de manager financiar?

Multumesc.
Puteti incadra o astfel de persoana...

COR - 121125
Manager financiar
Nivelul de instruire: nedefinit de COR; in functie de alte reglementari
Multumesc frumos pentru raspuns.
Din ce m-am documentat, la aceasi concluzie am ajuns si eu, insa am vazut si interpretari cum ca ar fi de luat in considerare si rolul de manager ca si conducator si atunci ar fi recomandat si studii superioare.Cred ca difera totusi de fiecare companie in parte si ceea ce intelege fiecare prin acest rol.
Va multumesc inca o data.