avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incadrare in munca manager financiar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incadrare in munca manager financiar

Buna ziua ,

Pot angaja o persoana cu studii medii economice (diploma tehnician in activitati economice), pe postul de manager financiar?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Maria Dabau , utilizator 15:20, 2 Iulie 2018
Puteti incadra o astfel de persoana...

COR - 121125
Manager financiar
Nivelul de instruire: nedefinit de COR; in functie de alte reglementari
Multumesc frumos pentru raspuns.
Din ce m-am documentat, la aceasi concluzie am ajuns si eu, insa am vazut si interpretari cum ca ar fi de luat in considerare si rolul de manager ca si conducator si atunci ar fi recomandat si studii superioare.Cred ca difera totusi de fiecare companie in parte si ceea ce intelege fiecare prin acest rol.
Va multumesc inca o data.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod cor pentru pozitie de conducere cu studii medii laurafrincu laurafrincu Buna ziua. Am nevoie de ajutor, va rog. Lucrez la o firma privata de aprope 2 ani, si in acest timp am promovat la o functie de conducere, respectiv Serial ... (vezi toată discuția)
Cor - nivel de instruire nedefinit [?] Markx Markx COR - Nivel de Instruire - [?] Buna ziua, As dori sa angajez pe cineva fara studii superioare - de fapt nici studiile medii nu le-a terminat - pentru un ... (vezi toată discuția)