avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1003 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cod COR pentru pozitie de conducere cu studii medii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cod COR pentru pozitie de conducere cu studii medii

Buna ziua.
Am nevoie de ajutor, va rog.
Lucrez la o firma privata de aprope 2 ani, si in acest timp am promovat la o functie de conducere, respectiv Serial Quality Manager (manager al departamentului calitate al produselor in serie, in industria automobile) .
Ultimele studii finalizate sunt cele liceale, liceu teoretic si diploma de bacalaureat.
Problema este ca nu am nici o incadrare, fiind inregistrata ca si muncitor necalificat.
Firma vrea sa imi faca incadrare insa conjunctura este de asa natura, incat mi s-a spus sa ma interesez eu pe ce cod COR ma pot incadra cu studii medii.
Ma puteti ajuta, va rog, in acest sens...?
Am cautat ceva pe internet dar nu stiu daca ete in regula.
Am gasit codul 132112 Sef birou calitate, dar nu stiu daca este ok in cazul meu.
Astept cu nerabdare un raspuns.
Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: laurafrincu , utilizator 21:36, 5 Iulie 2018
112029 - Manager

132112 - Sef birou calitate

111223 - Sef departament

Buna ziua,

Inteleg ca firma ma poate inregistra in REVISAL cu codurile COR enumerate de dumneavostra, doar cu studii medii?
Multumesc!
112029 - Manager
Nivelul de instruire: nedefinit de COR; in functie de alte reglementari

132112 - Sef birou calitate
Nivelul de instruire: nedefinit de COR; in functie de alte reglementari

111223 - Sef departament
Nivelul de instruire: nedefinit de COR; in functie de alte reglementari

In speta, raspunsul este afirmativ la intrebarea dvs.
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Ma gandeam ca aceste " in functie de alte reglementari" ma pot afecta cumva....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Manager departament fara studii superioare Filip2019 Filip2019 Buna ziua, recent am fost angajat de o companie cu functia de manager departament IT doar ca la semnarea contractului mi sa atribuit o functie care nu are ... (vezi toată discuția)
Buna! pentru postul de team leader, sef de echipa, asistent manager, ... Ali123ali Ali123ali Buna! Pentru postul de Team Leader, Sef de echipa, Asistent manager, Coordonator de producție, sunt necesare studiile superioare? Mulțumesc! (vezi toată discuția)
Incadrare in munca manager financiar Maria Dabau Maria Dabau Buna ziua , Pot angaja o persoana cu studii medii economice (diploma tehnician in activitati economice), pe postul de manager financiar? Multumesc. (vezi toată discuția)