Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecin care are alambic
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecin care are alambic

Vecinul de alături distileaza des alcool, iar fumul de lemn si mirosul de borhot ne împiedica să deschidem geamurile. Este foarte aproape de casa, gardul e la doar 60 de cm de aceasta, iar cazanulve aproape de gard. Exista căi legale de a acționa pentru a-l determina să mute cazanul?
Mulțumesc!
Avand in vedere relatiile de vecinatate initial incercati sa solutionati amiabil
Daca nu solutionati amiabil,sesizati oficial poltia teritoriala,,autoritatea de sanatate publica