avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Valabilitate certificat fiscal
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Valabilitate certificat fiscal

Bună ziua am cumpărat de curând o masina de la cineva cu actele în regula mai puțin certificatul fiscal care este vechi.Cum trebuie sa procedez sa înmatriculez masina pe numele meu?menționez ca am cartea mașinii talonul neinstrainat copia după buletinul proprietarului și fiscalul vechi.Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 18:13, 4 Iulie 2018
Certificatul fiscal are valabilitate 30 de zile de la eliberare
Din expunerea dv rezulta ca ati achizitionat vehiculul de la intermediar,aspect care va ingreuna procedura de inmatriculare vehicul
Ok si dacă obțin un nou fiscal de la proprietar și eu sunt programate la numere peste doua luni mai pot inmatricula auto?
Invcercati sa constientizati ca nu mai aveti cum sa obtineti un nou certificat de la ex proprietar,pentru simplul motiv ca acesta dupa incheiere documente tranzactionare drept de proprietate asupra vehiculului-cu scopul stoparii impunerii de obligatii fiscale aferent auto-a radiat de pe rolul sau fiscal vehiculul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Înmatriculare auto Toma Marcela Toma Marcela Bună ziua, am cumpărat în urmă cu o luna o mașină, bineînțeles că respectivul nu era proprietar, o cumpărase de la proprietar dar fără să o ... (vezi toată discuția)
Radiere masina de la politie arni83 arni83 Buna ziua, In luna septembrie 2015 am vandut o (epava -masina catalogata ca dauna totala) catre o persoana din iasi. Am facut contract de vanzare - cumparare ... (vezi toată discuția)
Am și eu întrebare cu actele masinie AurelianDox AurelianDox Am luat o mașina , in perioada de pedemie , am cumpărător am făcut act vânzare cumpărare și fiscalul mi-a zis că nu are cum că nu era deschis , am ... (vezi toată discuția)