Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Valabilitate certificat fiscal
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Valabilitate certificat fiscal

Bună ziua am cumpărat de curând o masina de la cineva cu actele în regula mai puțin certificatul fiscal care este vechi.Cum trebuie sa procedez sa înmatriculez masina pe numele meu?menționez ca am cartea mașinii talonul neinstrainat copia după buletinul proprietarului și fiscalul vechi.Mulțumesc
Certificatul fiscal are valabilitate 30 de zile de la eliberare
Din expunerea dv rezulta ca ati achizitionat vehiculul de la intermediar,aspect care va ingreuna procedura de inmatriculare vehicul
Ok si dacă obțin un nou fiscal de la proprietar și eu sunt programate la numere peste doua luni mai pot inmatricula auto?
Invcercati sa constientizati ca nu mai aveti cum sa obtineti un nou certificat de la ex proprietar,pentru simplul motiv ca acesta dupa incheiere documente tranzactionare drept de proprietate asupra vehiculului-cu scopul stoparii impunerii de obligatii fiscale aferent auto-a radiat de pe rolul sau fiscal vehiculul