avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1071 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare schimb Euto in Dolari in contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare schimb Euto in Dolari in contabilitate

Buna ziua,

Daca un SRL detine conturin in banca in USD si EUR

Care este procedura contabila daca se schimba prin banca din contul USD direct in EUR o suma de bani (fara a se trecere prin RON).

Exista avantaje sau dezavantaje fata de a trece in RON?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Facturare pe srl pentru servicii prestate ca freelancer victor2015 victor2015 Am inceput activitatea ca freelancer pe site-urile de genul Elance / oDesk si altele similare. Activitatea a fost inceputa acum un an si am inceput usor, ... (vezi toată discuția)
Facturare pe srl pentru servicii prestate ca freelancer pe elance / odesk ecaterinamihailovici ecaterinamihailovici ”Am inceput activitatea ca freelancer pe site-urile de genul Elance / oDesk si altele similare. Activitatea a fost inceputa acum un an si am inceput usor, ... (vezi toată discuția)
Facturare pe pfa/srl pentru servicii prestate ca freelancer dorincornea dorincornea Vreau sa incep activitatea ca freelancer prin servicii de genul oDesk / Elance si altele similare si am cateva intrebari legate de modul in care ar trebui sa ... (vezi toată discuția)