Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SE POATE FACE ACT VANZARE-CUMPARARE INTRE FRATI FARA ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SE POATE FACE ACT VANZARE-CUMPARARE INTRE FRATI FARA DEZMEMBRARE ANTERIOARA?

BUNA ZIUA! VA ROG MULT SA-MI DATI O SOLUTIE DE VANZARE A 50% DIN PROPRIETATEA ASUPRA UNUI TEREN CATRE FRATE FARA A MAI FACE DEZMEMBRAREA TERENULUI PE CARE EXISTA FACUT CADASTRU SI INTABULARE, X-( .VA MULTUMESC
buna ziua!
puteti sa ii vindeti fratelui o cota parte indiviza de 1/2 din dreptul de prop asupra acestui imobil.
aceasta vanzare nu este conditionata de actul de dezmembrare.