avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SE POATE FACE ACT VANZARE-CUMPARARE INTRE FRATI FARA ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SE POATE FACE ACT VANZARE-CUMPARARE INTRE FRATI FARA DEZMEMBRARE ANTERIOARA?

BUNA ZIUA! VA ROG MULT SA-MI DATI O SOLUTIE DE VANZARE A 50% DIN PROPRIETATEA ASUPRA UNUI TEREN CATRE FRATE FARA A MAI FACE DEZMEMBRAREA TERENULUI PE CARE EXISTA FACUT CADASTRU SI INTABULARE, X-( .VA MULTUMESC
Cel mai recent răspuns: ContSters97658 , utilizator 09:59, 4 Noiembrie 2009
buna ziua!
puteti sa ii vindeti fratelui o cota parte indiviza de 1/2 din dreptul de prop asupra acestui imobil.
aceasta vanzare nu este conditionata de actul de dezmembrare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cedare? donatie? vanzare?-intre frati! Tetras Tetras CARE ESTE FORMA CEA MAI IEFTINA , RAPIDA SI MAI SIGURA DE A CEDA FRATELUI 50% DIN DREPTUL DE PROPRIETATE ASUPRA UNUI TEREN INTRAVILAN ? Mentionez ca terenul ... (vezi toată discuția)
Vanzare mostenire buna ziua, in urma decesului parintilor nostri, ... regal service regal service Vanzare mostenire Buna ziua, In urma decesului parintilor nostri, am mostenit impreuna cu ceilalti 3 frati ai mei, 1 teren intravilan cu casa si un teren ... (vezi toată discuția)
Vanzare imobil cu cota indiviza am un certificat de mostenitor ... Filia Filia Vanzare imobil cu cota indiviza Am un certificat de mostenitor unde suntem trecuti doi frati cu drept de proprietate, cota indiviza 11/16 din casa aflata pe ... (vezi toată discuția)