Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... va rugam sa ne ajutati!
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

va rugam sa ne ajutati!

buna ziua,sunt o mamica singura.am 18 ani,iar fetita mea are o luna.
practic nu avem nici un ajutor si nici de indemnizatie nu cred ca pot beneficia,pentru ca nu am cotizat(nu am muncit niciodata).
vrem sa stim daca avem dreptul si sanse de a obtine un ajutor social,alocatie,etc
va multumim anticipat.

cu stima,
mara si daniela.
Trebuie sa mergi la Primaria localitatii unde ai domiciliul, la Serviciul de Asistenta Sociala.
Cei de acolo te vor ajuta in problema ta.
va multumim foarte mult.defapt am fost la primarie,dar am avut "norocul"sa dau peste persoane mai putin competente.care mi-au spus ca nu stiu ce as putea face, daca nu am muncit nu beneficiez de nimic.
cu siguranta voi merge la SAS.
va multumim inca o data.

cu stima,
mara si daniela.