Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... documente dosar personal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

documente dosar personal

Ce documente trebuie sa existe obligatoriu la dosarul personal al angajatului?
Dosarul personal al salariatului cuprinde cel puţin următoarele documente: actele necesare angajării, contractul individual de muncă, actele adiţionale şi celelalte acte referitoare la modificarea, suspendarea şi încetarea contractelor individuale de muncă, acte de studii/certificate de calificare, precum şi orice alte documente care certifică legalitatea şi corectitudinea completării în registru.

Detalii despre acest subiect gasiti aici :
www.avocatnet.ro/content/art...